Po dwóch zwycięstwach na początek eliminacji Mistrzostw Europy lekarz reprezentacji Polski dr n. med. Jacek Jaroszewski wymienia cechy, które jego zdaniem pozwoliły na spektakularną karierę Krzysztofa Piątka.

Krzysztof Piątek to piłkarz, który w ciągu kilku miesięcy zrobił nieprawdopodobną karierę. Z przeciętnego polskiego klubu - Cracovii trafił do Genui, gdzie grał tak fantastycznie, że szybko, za rekordowe w historii polskiego futbolu 35 mln euro, trafił do legendarnego AC Milan. W Mediolanie kontynuuje strzeleckie popisy i to samo robi w koszulce reprezentacji Polski. Niedługo po tym, jak Piątek pojawił się w Wiedniu na boisku, strzelił gola Austrii dając nam bezcenne 3 punkty na początek eliminacji Mistrzostw Europy.

Zdaniem lekarza piłkarskiej reprezentacji Polski dr n. med Jacka Jaroszewskiego nie powinno się mówić o fenomenie Krzysztofa Piątka, tylko o cechach, które pozwoliły mu tak wiele już osiągnąć. - Na pewno nie jest tak, że rok temu był słaby a dziś jest bardzo dobry - mówi specjalista enel-sport i wylicza cechy, które jego zdaniem pozwoliły na to, by Krzysztof Piątek stał się gwiazdą futbolu.