To innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym. Zabiegi z jego wykorzystaniem pozwalają uniknąć ingerencji chirurgicznych.

MONA LISA TOUCH to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym. Zabiegi z jego wykorzystaniem to dobre rozwiązanie dla kobiet które szukają  mniej inwazyjnych sposobów niż zabiegi chirurgiczne. Terapia w znaczący sposób wpływa na polepszenie komfortu życia. Mona Lisa Touch jest wykorzystywany także w leczeniu nietrzymania moczu.  Wyróżnia się bezpieczeństwem i brakiem okresu rekonwalescencji.

Mona Lisa Touch uznawany jest za jedno z najnowocześniejszych  i najbardziej skutecznych urządzeń przeznaczonych do zabiegów ginekologii estetycznej. Laser może oddziaływać  na ściany pochwy lub warg sromowych, powodując tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy.Z wykorzystaniem  Mona Lisa Touch w Klinice Estell wykonuje się zabiegi:

Laserowa rewitalizacja warg sromowych i obkurczanie pochwy

Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej w efekcie czego zwiększa się napięcie tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.

Rehabilitacja po porodzie - laserowe obkurczanie pochwy

Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Efektem zabiegu rehabilitacji po porodzie jest powrót pochwy do kondycji sprzed porodu. Staje się  nawilżona i ciaśniejsza juz po miesiącu od zabiegu.  Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa kil minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Oddziaływanie lasera korzystnie stymuluje tkanki pochwy dlatego wzmocniona zostaje jej przednia ściana. Proces ten przywraca normalne funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Prawidłowe trzymanie moczu pozytywnie wpływa na jakość życia pacjentki.