Odpowiednio podana toksyna botulinowa pozwoli na redukcję zmarszczek nie powodując niepożądanych efektów wizualnych. Dowiedz się na czym polega zabieg i zobacz jak wygląda w Klinice Estell.

Botoks to metoda redukcji zmarszczek mimicznych pojawiających się w wyniku powtarzalnych skurczów mięśni twarzy. Toksyna botulinowa podawana jest do odpowiednich partii mięśni, w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę.  - Toksyna botulinowa do medycyny estetycznej weszła medycyny klasycznej: okazało się, że jej podawanie w niektórych miejscach pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, co za tym idzie ograniczenie czasowej mimiki i rozprostowanie zmarszczek - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z Kliniki Estell. 

Czy botoks robi z twarzy maskę?

Toksyna botulinowa bywa kojarzona z efektami jej nadmiernego użycia. Czy botoks faktycznie stworzy na twarzy maskę? To chyba największa obawa i największy mit dotyczący zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Najprawdopodobniej jest on związany z wizerunkiem wielu osób publicznych, u których toksyna została podana w nadmiarze, niestety często na ich własne życzenie. Umiejętnie podana toksyna botulinowa niweluje zmarszczki mimiczne, które nie dodają nam uroku, są to zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki wokół oczu, oraz tzw. lwia zmarszczka tworząca się pomiędzy brwiami. Utrwalone nadają twarzy srogi i zmęczony wygląd.

Jak działa botoks?

Toksyna botulinowa wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą, powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie, czego widocznym efektem działania na skórze jest wygładzenie zmarszczek.