Dowiedz się jak zadbać o siebie przy cerze suchej i poznaj sposoby pielęgnacji. Jednym z pomysłów jest zabieg Intraceuticals - mówi Beata Szcześniak, kosmetolog Kliniki Estell.

Jesień to czas, gdy warto zadbać o zdrową i piękną cerę. O tym, jak to zrobić przy cerze suchej mówi znakomita kosmetolog Beata Szcześniak z Kliniki Estell.

O czy warto pamiętać przy pielęgnacji cery suchej?

Najważniejsze może okazać się to, o czym często się zapomina - picie odpowiedniej ilości wody. Właściwe nawadnianie i unikanie dużych ilości kawy i preparatów odwadniających jest przy cerze suchej bardzo istotne. Kiedy skóra jest odwodniona, przy takiej cerze jest to mocno widoczne. Widać to po śluzówkach, po ustach gdy np. u kobiet pomadka nie trzyma się tak jak powinna, podobnie sytuacja ma się z podkładem czy kremem. Ważne jest też używanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w składnikach takich jak kremy, czy maseczki. Myślę, że każda z pań powinna wykonać sobie serię zabiegów mezoterapii, czyli iniekcyjnie zaaplikować preparaty zawierające kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. 

Czego nie robić przy cerze suchej?

Przede wszystkim nie stosować preparatów wysuszających skórę, tych dedykowanych do cery z niedoskonałościami lub trądzikiem. Niewskazane jest tu wszystko co prowadzi do odwodnienia skóry. 

Jak zadbać o cerę suchą teraz, jesienią?

Prócz nawilżania skóry, co powinno być priorytetem, polecam też mój ulubiony zabieg Intraceuticals. Nazywany jest „zabiegiem gwiazd Hollywood”, bo stosuje go sporo znanych aktorek i piosenkarek. Działa przy każdym rodzaju skóry, jednak przy cerze suchej, przynosi najwięcej korzyści dostarczając dużą dawkę składników odżywczych. 

Na czym polega Intraceuticals?

To bardzo prosty zabieg z wykorzystanie hiperbarycznego tlenu, polegający na spryskaniu skóry ampułką ze specjalnym preparatem dobranym do kondycji skóry.Wykorzystując infuzję, wprowadzane są w skórę skoncentrowane składniki aktywne.  Intraceuticals charakteryzuje też zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi i wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązać wilgoć z otoczenia i utrzymywać ją w skórze na dłużej. Ten zabieg jest szczególnie polecany także dla osób palących papierosy, czy mało przebywających na świeżym powietrzu. 

Jak na codzień dbać o skórę o przy cerze suchej?

Zdecydowanie polecam peeling, to podstawa. Przy zrogowaciałym naskórku skóra nie przyswaja kosmetyków i substancji pielęgnacyjnych. Warto więc, przynajmniej raz w tygodniu wykonać sobie peeling, położyć maseczkę lub użyć olejku pielęgnacyjnego. Wszystko to należy indywidualnie dostosować do typu i kondycji naszej skóry. Jeśli chcemy dokładnie wiedzieć jak o siebie zadbać, zapraszam do Estell, z pewnością możemy pomóc!