Jednym z najbardziej popularnych systemów ćwiczeń twarzy jest Happy Face Yoga. Zestaw technik opracowanych przez Gary'ego Sikorskiego ma działać na twarz i szyję odmładzająco – tak jak poszczególne asany (tradycyjne pozycje jogi) działają na ciało. Regularne treningi pomagają oczyścić, rozciągnąć i wzmocnić mięśnie oraz warstwy podskórne w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.

Badacze z Northwestern University postanowili efekty stosowania Happy Face Yoga przetestować naukowo. Pod lupę wzięto 27 kobiet w wieku od 40 do 65 lat z lekką bądź średnią atrofią twarzy, spowodowaną procesem starzenia oraz zbyt częstą ekspozycją na słońce. Kobiety codziennie przez wiele tygodni wykonywały zestaw 32 ćwiczeń, które zaprezentowano im w trakcie warsztatów prowadzonych przez Sikorskiego. Każdej z nich zrobiono paszportowe zdjęcia twarzy przed rozpoczęciem eksperymentu, po ośmiu tygodniach i 20 tygodniach „treningów”.

Zestawy trzech portretów każdej z badanych były następnie poddane analizie przez dermatologów. Mieli oni przede wszystkim oszacować wiek kobiety na każdej z fotografii. Szacunkowa średnia wieku badanych na zdjęciu sprzed eksperymentu wynosiła prawie 51 lat. Na zdjęciach wykonanych po ośmiu tygodniach badane wyglądały na niecałe 50 lat. Zdjęcia po 20 tygodniach przedstawiały kobiety, których średni szacowany wiek wynosił zaledwie... 48 lat.
Szef grupy badaczy z Northwestern University, dr Murad Alam przyznał w podsumowującej rozmowie dla portalu health.com, że przy codziennych i dokładnych ćwiczeniach, twarz kobiety może wyglądać na młodszą niż w rzeczywistości! Co ważne, z rezultatów osiągniętych po 20 tygodniach ćwiczeń zadowolone były same badane.
W internecie znaleźć można mnóstwo przykładów, jak ćwiczyć mięśnie twarzy. Ich widok od razu wywołuje uśmiech, który sam sobie też jest ćwiczeniem. Niektóre z technik to po prostu powtarzane przez minutę miny - na klasyczny dziubek, podkówkę czy tak zwaną rybkę. Po intensywnych grymasach mięśnie należy delikatnie rozmasować w celu rozluźnienia. Wielką fanką jogi twarzy jest chociażby sławna piosenkarka Madonna, która stosuje ją już od 20 lat.