Kuracja SilkPeel to kontrolowane złuszczanie naskórka diamentową głowicą, z aplikacją substancji aktywnych w głąb skóry. Sekretem skuteczności tej technologii jest dopasowanie działania końcówki SILKPEEL od indywidualnych potrzeb.

Każda z nas ma inne potrzeby. W zależności od wieku, cery, genów, warunków i trybu  życia. W Klinice Estell do Twojej dyspozycji jest kilka formuł zabiegowych mikrodermabracji diamentowej. Każda z nich ma inne zastosowanie i odpowiada na konkretne potrzeby. 
 

Formuła rozjaśniająca 
Wskazania do zabiegu: hiperpigmentacja, przebarwienia (brunatne plamy, przebarwienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, nadmierną ekspozycją na słońce, wiekiem).  Głównymi składnikami aktywnymi są tu: kwas kojowy 5%, kwas glikolowy 2,5%, arbutyna 0,5%.
Efekt zabiegu: zdrowy jednolity koloryt, rozjaśnione przebarwienia, kwas kojowy działa antybakteryjnie   

Formuła nawilżająca (z kwasem hialuronowym)
    Wskazania do zabiegu: skóra odwodniona, skóra sucha, skóra pozbawiona kolorytu, wszystkie typy zmarszczek, niezależnie od stopnia ich zaawansowania (w tym zmarszczki wokół ust i oczu).
Efekt zabiegu: skóra jest dogłębnie nawilżona, delikatna i miękka w dotyku, zmarszczki wygładzone, kwas hialuronowy (antyoksydant) chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.


Formuła oczyszczająca (z kwasem salicynowym)
   Wskazania do zabiegu: skóra łojotokowa, trądzikowa (różne formy trądziku, w tym trądzik aktywny), blizny potrądzikowe.
Efekt zabiegu: skóra jest dogłębnie oczyszczona, jednolita, pory oczyszczone, kwas salicylowy działa antybakteryjnie, co jest szczególnie istotne w przypadku skóry trądzikowej.

Formuła przeciwstarzeniowa 
  To formuła ze składnikami aktywnymi: kwasem L-askorbinowym (witamina C), tokoferolem (witamina E), Aloe Vera, kwasem hialuronowym, alantoiną i rumiankiem.
Wskazania do zabiegu: skóra wymagająca rewitalizacji i nawilżenia, wszystkie typy zmarszczek, niezależnie od stopnia ich zaawansowania (w tym zmarszczki wokół ust i oczu).
Efekt zabiegu: skóra jest naprężona, zmarszczki wygładzone.


   Wskazane jest wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach tygodniowych lub 2 razy w tygodniu w zależności od typu skóry. Dla podtrzymania efektu kuracji zaleca się jeden zabieg w miesiącu. Ponadto SilkPeel jest polecany jako zabieg uzupełniający i wzmacniający efekt innych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg i przeciwskazania
Zabieg trwa około 40. minut, nie wymaga szczególnego przygotowania i może być wykonany u każdego po wykluczeniu przeciwwskazań i ustaleniu planu terapii. Przeciwwskazania to nowotwory skóry, znamiona, łuszczyca w obszarze zabiegowym i okres 12 miesięcy od zakończenia doustnych terapii retinoidami i izotretinoiną. Zabieg wykluczają też infekcje bakteryjne i wirusowe oraz świeża opalenizna. Dlatego tym bardziej warto zadbać o siebie teraz, nie tylko na karnawał.