W rankingu portalu szczególnie doceniono jedną z propozycji Strefy Saun warszawskiego oddziału Enel-Sport. Uznanie zyskał rytuał Hammam, uznany na numer 1. w stolicy. Dlaczego?
  

W Enel-Sport, nieopodal Łazienek Królewskich, można skorzystać z inspirowanego starą kulturą tureckich łaźni ponad dwugodzinnego rytuału polegającego na dokładnym myciu, złuszczeniu naskórka i relaksacyjnym masażu. Hammam wspaniale oczyszcza, nawilża i uelastycznia skórę, a co więcej odpręża nie tylko ciało, ale też duszę.
Zabieg rozpoczyna się w łaźni parowej w temperaturze 50 stopni. Tu przez 10 minut rozgrzejecie się i przygotujecie skórę do peelingu, który odbędzie się w nastrojowej, orientalnej sali na gorącym, podgrzewanym marmurowym stole. Do starcia martwego naskórka zostanie użyta specjalna rękawica Kessa, stosowana również w tureckich łaźniach, łagodna myjka, której używa się po wcześniejszym zmoczeniu. Peeling nie jest bolesny. To nie tarcie ciała szczotką ani rękawicą ryżową. Jest delikatny i nie powoduje podrażnień skóry, a nawet zalecany jest cerze alergicznej.
   Po wyszorowaniu zostaniecie obmyci ciepłą i zimną wodą na przemian w celu poprawienia ukrwienia i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Potem będzie jeszcze mycie i masaż pianą z oliwkowego mydła z naturalną witaminą E, odżywiającym i oczyszczającym zarazem. Z wyglądu przypomina ono… dżem albo macerat. W każdym razie w trakcie mydlenia zauważycie kawałki oliwek. Łatwo się rozprowadza po ciele, pieni bardzo szybko i obficie, wkrótce więc będziecie przykryci przyjemną łaskoczącą ciepłą chmurką.
   Po mniej więcej półtorej godzinie zabiegu włożycie szlafrok, położycie się na leżakach wykładanych podgrzewaną mozaiką z Maroka i będziecie mogli popijać turecką herbatę. To nie będzie jednak koniec przyjemności – rytuał zakończy relaksacyjny masaż naturalnym olejem arganowym. 
Strefa odnowy biologicznej Enelsportu oferuje inne zabiegi, m.in.: masaż gorącymi kamieniami czy masaże sportowe. Prócz dwóch łaźni tureckich są tu jeszcze klasyczne sauny suche nagrzane do dwóch temperatur – 50 i 90 stopni. Pomiędzy saunami jest stanowisko do masażu stóp, jacuzzi i słoneczna łąka z ultrafioletowymi lampami, które wywołują wydzielanie się witaminy D. Piętro wyżej znajduje się szczególnie lubiana przez sportowców kriokomora (-130 stopni). Nie należy jej jednak łączyć z zabiegami w cieple.

To jedyne miejsce z hammamem w Warszawie. Rytuał można rezerwować dla dwóch osób np. na randkę czy w rocznicę ślubu. To może być również świetny prezent dla bliskiej osoby, jak i kupno karnetu na jakikolwiek inny wybrany zabieg.