Mamy wiosnę i wszyscy chcemy wyglądać zdrowo i pięknie. Co zrobić, by rozbłysnąć na wiosnę, mówi Katarzyna Kowalczyk, dyplomowany kosmetolog Kliniki Estell.

Nadeszła wyczekiwana wiosna. Co robić, by wyglądać zdrowo i pięknie?

Przede wszystkim trzeba zrzucić starą skórę, czyli zdjąć martwe komórki naskórka. Bardzo często spotykam się z kobietami skarżącymi się na brak efektów stosowania kremów oraz na skórę, która jest zszarzała i bez blasku. Po zimie, gdy wykonujemy mało zabiegów, należy wykonać zabiegi oczyszczające. Polecam peeling chemiczny, bądź mikrodermabrazję żeby zdjąć martwy naskórek. Wtedy, zawarte w kremach substancje aktywne, zaczną działać, a skóra stanie się rozjaśniona i rozświetlona. Wystarczy zrobić choćby jeden taki zabieg, żeby cieszyć się gładką skórą na wiosnę.

Na czym zatem polega peeling chemiczny?

Jest to jeden z zabiegów kosmetycznych z użyciem różnych rodzajów kwasów, którego celem jest złuszczenie martwego naskórka oraz wygładzenie skóry. Możemy go wykonywać przez cały rok, ale szczególnie warto zrobić go wczesną wiosną. Możemy wybrać też peeling bez złuszczania skóry, nie będzie on szkodził nawet mimo słońca (oczywiście trzeba pamiętać o stosowaniu filtra). Wachlarz możliwości jest szeroki, bo można zrobić peeling podrażniający skórę, np. z wykorzystaniem retinolu w efekcie którego skóra schodzi płatami. Substancje aktywne dobieramy w zależności od rodzaju cery w gabinecie. Niemniej jednak, każdej pacjentce czy pacjentowi polecam choć jednorazowe wykonanie delikatnego zabiegu, jakim jest peeling chemiczny, w którym zdejmiemy martwe komórki naskórka, żeby skóra ponownie oddychała.

Wspomniała też Pani o mikrodermabrazji. Na czym polega ten zabieg?

W Klinice Estell stosujemy mikrodermabrazję diamentową Silk Peel z efektem dwa w jednym. Nasz sprzęt pozwala jednocześnie ścierać martwe komórki naskórka i wtłaczać kwas hialuronowy, bądź witaminę C. Efektem jest rozświetlona skóra z wygładzoną powierzchnią. Pacjenci czują się wypoczęci.

Właśnie te zabiegi poleca Pani wiosną?

Tak, jak najbardziej. Choć mikrodermabrazja to zabieg, który można stosować cały rok w zależności od problemu: jako zabieg oczyszczający lub nawilżający, szczególnie polecamy ją wiosną. Kuracja SILKPEEL polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka z jednoczesną aplikacją substancji aktywnych w głąb skóry. 

Co jeszcze warto zrobić ze skórą na wiosnę?

Trzeba wykonać dwie rzeczy. Przede wszystkim skórę należy oczyścić, gdyż bez tego nie przenikną do niej żadne składniki aktywne. Następnie trzeba pamiętać o nawilżeniu skóry. Najlepiej, z pomocą kosmetologa, dobrać odpowiedni krem pielęgnacyjny, dostosowany do skóry pacjenta. Wtedy będziemy gotowi, żeby w pełni cieszyć się wiosną.