Zobacz jakie są objawy depresji - infografika
Depresja to choroba, nie powód do wstydu. Ważne, by ją rozpoznać i podjąć leczenie. Jakie są objawy depresji? Jak rozpoznać chorobę?
Depresja to choroba, nie powód do wstydu. Ważne, by ją rozpoznać i podjąć leczenie. Jakie są objawy depresji?
Depresja to zespól zaburzeń, które dotyczą naszego nastroju i samopoczucia. Osoby cierpiące na depresję zmagają się z fatalnym nastrojem i długotrwałym, fatalnym samopoczuciem. Znika optymizm, chęć i radość życia, zamiast tego pojawia się wieczne przygnębienie, bezradność, poczucie winy i złość. Dochodzą problemy ze snem, wycofywanie się z życia towarzyskiego i brak koncentracji, co często powoduje także kłopoty w pracy. Depresja jest chorobą, którą można leczyć, czasami jednak strach się do niej przyznać i poprosić o fachową pomoc. Jeszcze częściej zdarza się, że nie rozpoznajemy depresji i lekceważymy objawy. To błąd, bo zaburzenia depresyjne mogą prowadzić do zrujnowania sobie życia i zdrowia. Jakie są objawy depresji? Jak rozpoznać chorobę? Co powinno skłonić do wizyty u lekarza?
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Objawy depresji
Sprawdź jakie są objawy depresji i jak je dostrzec. Kiedy obniżenie nastroju powinno skłonić nas do konsultacji z lekarzem? W jaki sposób rozpoznaje i diagnozuje się depresje?
Choroba sieroca – sprawdź, co jest jej przyczyną i jakie są jej konsekwencje w dorosłości
Więź emocjonalna dziecka z rodzicami (zwłaszcza z matką) to poczucie silnego związku, które kształtuje się już w okresie niemowlęctwa i stanowi nieocenioną wartość i podstawę do prawidłowego rozwoju dziecka. Jest także potencjałem na kolejne lata życia, w tym także na okres dorosłości.
Czy wampiry energetyczne naprawdę istnieją? Sprawdź, jak rozpoznać takie osoby!
Nasze zdrowie i dobre samopoczucie to bardzo ważne aspekty zdrowego funkcjonowania w codziennym życiu. Niestety, czasami poddajemy się złej energii innych osób, która potrafi nas osłabić.
Na czym polega terapia EMDR? Sprawdź, czy jest skuteczna!
Ludzki mózg jest odpowiedzialny za odbieranie, selekcję, analizę i przechowywanie różnorodnych informacji docierających do nas z szeroko rozumianego otoczenia. Proces tworzenia i przechowywania wspomnienia odbywa się w synapsach – niewielkich strukturach na powierzchni komórek nerwowych zwanych neuronami.
Jak zadbać o swój komfort psychiczny na kwarantannie?
Kwarantanna to trudny okres, który odbija się na nastroju, może nasilać stany lękowe, niepokój i frustrację. Jak zminimalizować negatywne skutki kwarantanny i zadbać o swój komfort psychiczny?