Pakiety medyczne dla pracowników to obecnie jedno z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych świadczeń pracowniczych. Zachęcają i motywują do pracy, dają poczucie komfortu i pewność, że w razie choroby lub urazu pracownik ma szybką i fachową pomoc na wyciągnięcie ręki. Wykupienie pakietu opieki medycznej zapewnia wiele korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi.

Opieka medyczna dla pracowników – korzyści dla pracodawców

Prywatna opieka medyczna dla pracowników to wiele korzyści dla pracodawców:

  • Zwiększenie atrakcyjności firmy w procesie rekrutacji

Pakiety medyczne dla pracowników są obecnie często pożądane przez kandydatów do podjęcia pracy w firmie. Stało się to już niemal standardem!

Dzięki temu badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników odbywają się o wiele sprawniej i generują znacznie mniejsze koszty.

  • Podniesienie wydajności pracy

Opieka medyczna dla firm daje pracownikowi poczucie komfortu i troski o zdrowie bez konieczności długiego oczekiwania na wizyty u specjalistów lub ponoszenia wysokich kosztów. Ten komfort pozwala na skupienie się na pracy i nierozpraszanie się np. przez konieczność częstych prób dodzwonienia się do publicznej przychodni.

  • Pakiety medyczne dla pracowników a podatek

Istnieje możliwość wliczenia kosztów prywatnej opieki dla pracowników w koszty prowadzenia działalności. Pozwala to pracodawcy na zwiększanie kosztów działalności, a co za tym idzie – płacenie mniejszych podatków.

  • Zmniejszenie absencji chorobowej pracowników

Nie da się ukryć, że dostęp do gwarantowanej przez pracodawcę opieki medycznej wpływa na zmniejszenie liczby wystawianych zwolnień. Prywatny pakiet medyczny dla pracowników pozwala więc na poprawienie wskaźnika absencji w firmie.

Usługi medyczne dla pracowników – co zyskuje załoga?

W sytuacji, w której dany pracownik zachoruje, staje przed wyborem opuszczenia dnia w pracy i spędzenia sporej ilości czasu w oczekiwaniu na wizytę w publicznej przychodni bądź poniesienia dodatkowego kosztu i podjęcia szybszego leczenia w prywatnej klinice. Obie te możliwości są równie nieatrakcyjne – mogą generować sporo stresu i rozpraszać pracownika, co odbija się na jakości świadczonej przez niego pracy.

W takiej sytuacji wyjątkowo cenna jest zakupiona przez firmę opieka medyczna dla pracowników, która daje możliwość umówienia wizyty u lekarza w prywatnej przychodni na podstawie firmowego abonamentu. Prywatne przychodnie standardowo oferują większą elastyczność umawiania wizyt zarówno do internistów, jak i specjalistów, a brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów pozwala pracownikowi na szybki i bezproblemowy powrót do zdrowia, a co za tym idzie – również do pracy.

Pakiet medyczny dla pracowników – inne korzyści

Istotny jest również fakt, że wykupiona przez firmę prywatna opieka medyczna dla pracowników wiąże się z lepszą jakością leczenia. Przez lepszą jakość można rozumieć nowoczesne i dobrze wyposażone przychodnie i szpitale, które podnoszą komfort pacjentów i jakość terapii.

Kolejną wartą podkreślenia zaletą tego typu rozwiązań jest często oferowany firmom dodatek, w którym pakiety medyczne dla pracowników zostają poszerzone o członków ich rodzin. Świadomość dostępu do wysokiej jakości usług medycznych dla rodziny pracownika daje mu większe poczucie komfortu i pozwala lepiej skupić się na pracy.

Spośród szerokiego wachlarza korzyści dla zatrudnionych, wynikających z wykupienia przez firmę pakietów medycznych, na szczególną uwagę zasługują więc:

  • duża elastyczność planowania wizyt,
  • dostęp do lekarzy specjalistów bez kolejek,
  • wysoka jakość usług,
  • brak dodatkowych kosztów,
  • możliwość objęcia opieką członków rodziny.

Będąc pracodawcą, warto rozważyć wykupienie pakietu medycznego dla swoich pracowników: ich komfort i wzrost poczucia bezpieczeństwa z pewnością przełożą się na wzrost efektywności.