Placówka na poznańskiej Malcie to 44. oddział centrum medycznego Enel-med w Polsce. To także nowocześnie wyposażona klinika stomatologiczna dotępna już dla mieszkańców Poznania i gości. O idei rozwoju w stolicy Wielkopolski i możliwościach jakie zyskują pacjenci mówi prezes zarządu Enel-med Jacek Rozwadowski.

Skąd decyzja o otwarciu w Poznaniu?

Oddział  Malta  to 44. placówka grupy enel-med. Poznań był początkiem ekspansji enel-med poza Warszawę. W 2006 r. otworzyliśmy Oddział w Kupcu Poznańskim, 3 lata temu w  Tarnowie Podgórnym. Zgodnie z przyjętą strategią poszerzamy ilość oddziałów w miastach w których jesteśmy. Analizując potencjał rynku – pacjenta indywidualnego i klientów firmowych podjęliśmy decyzję o uchomieniu oddziału w Poznaniu. Lokalizacja Oddziału enel-med w Galerii Handlowej, tak  jak większość naszych oddziałów jest korzystna dla nas i dla pacjenta – łatwy dojazd, zaparkowanie, a przy okazji niezbędne zakupy.

Co czeka na pacjenta w nowym oddziale?

Oddział Galeria Malta, to 8 nowoczesnych gabinetów lekarskich, pracownie USG i EKG, punkt pobrań oraz gabinet zabiegowy .Na pacjentów czekają lekarze kilkunastu specjalności z zakresu m.in. alergologii, ginekologii, interny, kardiologii, laryngologii, neurologii, okulistyki, czy ortopedii. Z myślą o najmłodszych mamy na pokładzie specjalistów dziecięcych m.in. alergologa, laryngologa, okulistę. W placówce pacjenci będą mogli wykonać badania laboratoryjne, diagnostyczne - EKG, USG, badania okresowe i wstępne z zakresu medycyny pracy.

Oprócz lekarzy specjalistów i badań są również gabinety stomatologiczne?

Tak, w  oddziale uruchomiliśmy również  3-gabinetową klinikę enel-med stomatologia, w której oprócz stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych, dostępna jest także ortodoncja, implantologia, protetyka i chirurgia. Początek enel-med to właśnie klinika stomatologiczna otwarta w Warszawie 26 lat temu. Teraz mamy blisko 80 gabinetów stomatologicznych w kraju. Czas zdobyć pozycję lidera na runku Poznańskim. Nasze plany inwestycyjne są szerokie, mając na uwadze ogłoszoną w grudniu drugą w historii enel-med emisję akcji.

Co chciałby Pan powiedzieć pacjentom, czemu warto korzystać z enel-med?

Właśnie wczoraj podsumowywaliśmy wyniki ankiety satysfakcji pacjentów z usług enel-med za 2019 r – 5,54 w skali 6 stopniowej. Widać iż nasi aktualni pacjenci potwierdzają motto marki: Zdrowiej z enel-med! Teraz zapraszamy pacjentów  do oddziału Malta. Oferta oddziału będzie sukcesywnie poszerzana, dlatego korzystając z okazji wspomnę iż równie serdecznie zapraszamy lekarzy do kontaktu z nami.