Augumentacja, czyli powiększenie punktu G
Augumentacja, czyli powiększenie punktu G, to niechirurgiczny zabieg, którego celem jest uwydatnienie i ujędrnienie tej części kobiecego ciała. Jest ceniony szczególnie przez kobiety po porodzie.
Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, a także Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ginekologii i położnictwa, ultrasonografii, uroginekologii, zabiegowych technik endoskopowych, a także z dziedziny laseroterapii, ginekologii estetycznej, medycyny estetycznej i naprawczej.
Punkt G jest uważany przez wielu badaczy za najbardziej erogenną strefę kobiecego ciała. To zgrubienie, które znajduje się w przedniej ściance pochwy. U niektórych kobiet jest ono bardzo wrażliwe i mocno unerwione, przez co powoduje intensywne doznania podczas stosunku.
– Z wiekiem dochodzi do zmniejszenia tego miejsca oraz do obniżenia liczby receptorów czuciowych odbierających bodźce rozkoszy – mówi lek med. Zdzisław Dubnicki z Kliniki Estell. Powiększanie punktu G to zabieg opierający się na niechirurgicznej metodzie, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie tej partii ciała. W efekcie podczas stosunku punkt G jest mocniej stymulowany, dlatego odczucia są intensywniejsze.
Zobacz też: Jak polepszyć jakość życia seksualnego
Data aktualizacji:
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Poprawa jakości życia intymnego
Kobiety, które zauważają po porodzie zmiany wpływające na jakość życia intymnego, mogą to zmienić. Jakie zabiegi są skuteczne?
Pochwica – wstydliwy problem, o którym warto mówić
Pochwica to zaburzenie seksualne dotykające kobiet, które polega na skurczu mięśni pochwy, uniemożliwiającym odbycie stosunku seksualnego.
Seksuologia - co to jest, komu pomaga?
Czym jest seksuologia, komu i jak może pomóc seksuolog? Na najważniejsze pytania odpowiada dr n. med. Joanna Wilkowska-Chmielewska, specjalista psychiatrii i seksuologii w warszawskim oddziale enel-med Domaniewska.
Zaburzenia erekcji
Zaburzenia wzwodu prącia lub inaczej zaburzenia erekcji to niezdolność do uzyskania i/lub utrzymania wzwodu niezbędnego do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego.
Czy brak seksu szkodzi zdrowiu?
Co się dzieje, gdy rezygnujemy z seksu? Sprawdź jak nasze samopoczucie i zdrowie jest w znacznym stopniu związane z fizyczną odsłoną miłości.