Bezdech senny to choroba, której nie wolno lekceważyć. Sprawdź jakie są przyczyny i objawy bezdechu, dowiedz się jak można z nim skutecznie walczyć.

Obturacyjny bezdech senny to choroba, z którą zmaga się w Polsce nawet do nawet do miliona ludzi. U chorych podczas snu dochodzi do zapadania się tzw. miękkich części gardła, co powoduje zanik przepływu powietrza przez drogi oddechowe. 

Najczęstszą przyczyną obturacyjnego bezdechu sennego jest otyłość, szacuje się, że około 70% pacjentów walczących z bezdechem cierpi właśnie na otyłość - mówi dr n. med. Małgorzata Barnaś specjalista pulmonologii i chorób wewnętrznych z enel-med. Przyczyny bezdechu mogą być także zupełnie inne, nigdy jednak nie wolno poddawać się chorobie ani jej lekceważyć, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czy wiesz jakie są objawy bezdechu w ciągu dnia, a jakie w nocy? Jak poradzić sobie z bezdechem? W jaki sposób pomagają specjalne maski? Poznaj sposoby leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i dowiedz się w jaki sposób pomagają specjalne maski dedykowane właśnie zmagającym się z tą chorobą. Na pytania o bezdech odpowiada dr n. med Małgorzata Barnaś z warszawskiego oddziału enel-med - Galeria Północna.