Koronawirus

Koronawirus

Melatonina - sen a koronawirus

Dobry, pełnowartościowy sen ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia. Podczas snu nasz organizm nie próżnuje, płuca dostarczają tlen do krwi a serce pompuje tę utlenowana krew do wszystkich narządów. Są organy, które w nocy pracują szczególnie intensywnie, należy do nich szyszynka produkująca melatoninę.

Koronawirus

Badanie na koronawirusa - jak to wygląda?

Potwierdzenie zakażenia koronawirusem jest możliwe po otrzymaniu dodatniego wyniku testu laboratoryjnego. Sprawdź, jak działają testy na koronawirusa i jak wygląda badanie, które przeprowadza się u osób podejrzanych o zakażenie.

Koronawirus

Koronawirus: ćwiczenia w domu sposobem na zdrowie

Dzięki aktywnosci fizycznej zadbamy o zdrowie, ograniczymy ryzyko chorób serca, otyłości i kłopotów z kręgosłupem. Zadbamy też złagodzenie stresu, dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie do życia. O tym jak i dlaczego trzeba zadbać o zdrowie podczas pandemii, mówi specjalista fizjoterapii i wykładowca akademicki - Elżbieta Mastalerz z enel-med.

Koronawirus

Szczepienia na grypę a koronawirus

Nałożenie się grypy i koronawirusa to dla pacjenta w każdej grupie wiekowej najgorszy możliwy scenariusz. Uchronić przed nim mogą szczepienia na grypę, dowiedz się dlaczego w trakcie pandemii szczepienia ratują życie.

Koronawirus

Nadciśnienie w dobie koronawirusa. Czy to na siebie wpływa?

Szacuje się, że kłopoty z prawidłowym ciśnieniem krwi ma ponad 30% dorosłej populacji naszego kraju czyli problem dotyczy ponad 11 mln. Polaków. Częściej na nadciśnienie tetnicze chorują mężczyźni, a częstość choroby zwiększa się z wiekiem. Dowiedz się jaki związek może mieć nadciśnienie i koronawirus.