Koronawirus

Koronawirus

Co to jest saturacja? Jak się mierzy saturację?

Monitorowanie saturacji w wielu przypadkach daje możliwość szybszej reakcji na pogorszenie stanu chorego, jednak nieprawidłowo wykonany pomiar może być też źródłem problemów i niepotrzebnego niepokoju chorego  czy jego bliskich. Dowiedz się czym jest saturacja i jak należy ją odpowiednio mierzyć.

Koronawirus

Dieta po koronawirusie. Co jeść po COVID-19

powrót do formy po przechorowaniu COVID – 19 można wspomóc odpowiednim sposobem odżywiania. Będzie się ono różnić w zależności od stanu organizmu oraz procesu leczenia. Dowiedz się jaką dietę wprowadzić w okresie rekonwalescencji po COVID – 19. Co jeść po koronawirusie?

Koronawirus

Szczepienia na grypę a koronawirus

Nałożenie się grypy i koronawirusa to dla pacjenta w każdej grupie wiekowej najgorszy możliwy scenariusz. Uchronić przed nim mogą szczepienia na grypę, dowiedz się dlaczego w trakcie pandemii szczepienia ratują życie.

Koronawirus

Koronawirus w samolocie - jakie jest ryzyko zarażenia?

Zgodnie z badaniami naukowymi ryzyko zakażenia się koronawirusem na pokładzie samolotu jest w rzeczywistości stosunkowo niewielkie. Eksperci z różnych dziedzin są zgodni, że powietrze w kabinie samolotu jest bardzo dobrze filtrowane, a szanse na złapanie COVID-19 podczas lotu samolotem są niskie.