Badanie NMR to obecnie najnowocześniejszy i najdokładniejszy nieinwazyjny sposób obrazowania ludzkiego ciała. W pediatrii daje możliwości szczegółowej i bezpiecznej oceny anatomii i patologii w organizmie dziecka.

Badanie NMR

Tomografia Rezonansu Magnetycznego znajduje zastosowanie w diagnostyce większości schorzeń, które mogą występować u dzieci. - Jest to badanie, które w sposób szczególny pozwala nam na ocenę zmian patologicznych, których nie dostarczy nam żadne inne badanie obrazowe - mówi dr n. med. Krzysztof Kozioł z enel-med. Duża rozdzielczość tkankowa obrazu sprawia, że jest on często wykorzystywany w diagnostyce chorób układu nerwowego i narządu ruchu. Badanie jest opisywane przez lekarza radiologa.

Rezonans magnetyczny bezpieczny dla dzieci

Badanie rezonansem magnetycznym nie wywołuje u dzieci żadnych niepożądanych reakcji biologicznych, nie wpływa też na leczenie farmakologiczne. - Rodzice często pytają mnie, czy to badanie jest bezpieczne dla dziecka, odpowiadam z całą pewnością - tak to bezpieczne badanie - mówi specjalista enel-med. - To badanie nieinwazyjne, bezpieczne, nie obarczone żadnym ryzykiem powikłań - dodaje lekarz. 

Wyjątkowy rezonans dla małych pacjentów

Podczas badania metodą rezonansu magnetycznego dzieci są bezpieczne, ważne jednak jest także ich samopoczucie i komfort. Wyjątkowe możliwości daje w tym zakresie nowoczesne urządzenie Philips Ingenia 1,5T, wykorzystywane do badań w warszawskim oddziale enel-med Homepark Targówek. Zobacz jak wygląda badanie NMR, które pozwoli dziecku na uniknięcie stresującej sytuacji.